kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Masaż Pantai Luar
2007/1/11 11:40:00

Pantai Luar oznacza „na nowych brzegach”. Jest to indonezyjski masaż przy użyciu stempli wypełnionych ziołami, owocami i przyprawami. Stemple wykonane są z bawełnianych ściereczek, w które zawija się między innymi kawałki cytryny, limonki, orzecha kokosowego, goździków, a także pieprz, rozmaryn, imbir, curry. Zabieg wykonywany jest na podgrzewanym łóżku, a stemple moczone są w ciepłym oleju (120 st. C).

Ciepło powoduje wydzielanie niezwykłego aromatu mieszanki w stemplach, dzięki czemu mamy też do czynienia z aromaterapią. Gdy temperatura stempli jest wysoka, masażysta wykonuje szybkie krótkie ruchy, gdy spada do ok. 60 st. C nacisk jest większy i wolniejszy.

Po krótkim kontakcie ze stemplem o wysokiej temperaturze ciało wysyła błyskawicznie informację do centralnego układu nerwowego, który w odpowiedzi uruchamia mechanizmy regenerujące.

Zabieg trwa około 60 minut, kosztuje średnio 150 zł. Masaż poprawia krążenie, usuwa toksyny, rozluźnia mięśnie, łagodzi dolegliwości bólowe i pobudza organizm do regeneracji. Idealnie nadaje się na zimowe dni, bo relaksuje i rozgrzewa.

Istnieje odmiana tajska tego masażu. Forma indonezyjska wykorzystuje olej do podgrzania ziół zawartych we wnętrzu stempli, w formie tajskiej używa się podgrzewaczy parowych.

Masaż Pantai Luar ma w swojej ofercie między innymi Dermika Spa Salon (zdjęcie).


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Pantai Luar, SPA, aromaterapia, masaż


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »